Тешка сообраќајка се случи пред малку на влезот во Тетово, поточно во Желино во близина на патарината. Сега за сега се известува за најмалку една жртва.

Наскоро се очекуваат и официјални информации.

Видео на „Алсат

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.