Синоќа околу 23 часот во угостителски објект во Прилеп била пронајдена школска бомба која нема експлозивно полнење.

Веднаш биле преземени соодветни мерки и таа била подигната од местото. Нема повредени лица и материјална штета.

Се преземат мерки за расчистување на случајот.

За потсетување, рачна бoмбa беше пронајдена пред кафе-бар во центарот на Прилеп на 10 јули која била активиpaна, но се изгаснала и за среќа не екcплодиpaше.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.