Нов напад на скопските клиники бил пријавен во СВР Скопје. Вчера наутро во полициската станица во Центар, Ж.Ј.(61) од Куманово пријавил дека околу 10.20 часот во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје, додека извршувал службени задачи, физички бил нападнат од едно лице.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.