Нов напад врз медицинско лице е пријавен во полиција. Како што сооптшија од МВР, денеска во 09:45 часот Ј.К. (38) пријавил дека на вчера околу 22:30 часот во Градска болница-Прилеп на ортопедско одделение, каде работи, бил физички нападнат од Т.К. (59) од Прилеп.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.