Полициски службеници од СВР Скопје вчера во 14:50 часот во Градскиот парк, при извршен преглед кај Ф.Б.(23) и И.Н.(25), двајцата од Скопје, пронашле два ножа на расклопување.

Тие биле приведени, поради сомнение за сторен прекршок од Законот за оружје.

По документирање на случајот, против нив ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Пред два дена во Градскиот парк беше уапсено и друго младо момче со нож.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.