На 02.08.2021 во 04.50 часот било пријавено дека во с.Стамер, делчевско, Д.Д.(28) од с.Стамер, управувајќи моторцикл, изгубил контрола и паднал.

Д.Д. починал на местото на незгодата, а смрт констатирал лекар од Итната медицинска помош.

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Делчево.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.