Вчеравечер во 20:35 часот во СВР Скопје, И.М. од Скопје пријавил дека околу 20.05 часот во близина на сендвичарница на подрачје на Центар, две лица со закана од неговиот син одзеле паричник.

Малку пред полноќ, пак, во полициската станица Беко Д.Б. (31) од Скопје пријавил дека околу 21.55 часот бил физички нападнат со тврд предмет од две лица, кои му одзеле мобилен телефон.

Се преземаат мерки за расчистување на случаите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.