Во 18,30 часот во полицијата во Ѓорче Петров, 64-годишниот Н.Б. од Скопје пријавил дека во временски период од 20 до 30.05.2019 година непознат сторител извршил кражба во манастир „Св.Трифун“ во селото Кучково и одзел околу 500 денари.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.