Вработена во конзулатот на Руската Федерација во Битола, вчера попладне пријавила дека било украдено руското знаме, кое било закачено на зградата на конзулатот на улица „Маршал Тито“.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.