Вчеравечер во 21.20 часот во СВР Тетово, С.К.(35) од с.Порој пријавил дека околу 15.00 часот додека се движел со четрицикл со тетовски регистарски ознаки на планински пат во месноста викана„Вода буџак“ над с.Ѓермо удрил во камен, се превртел и се здобил со тешки телесни повреди при што во Клиничка болница Тетово му била пружена лекарска помош.

Извршен е увид од екипа од СВР Тетово.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.