Млад скопјанец во полиција пријавил сексуално вознемирување. Како што соопшти МВР, во вторникот во 13,30 часот во СВР Скопје, В.Т. (19) Скопје пријавил дека околу 09.00 часот во училница во училиште во Скопје бил допиран по телото од професор.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.