Во 22.10 часот 37-годишната К.Ј. од Скопје пријавила дека околу 16,00 часот во автобус на ЈСП, број 2 на булевар „Александар Македонски” во Скопје нејзиниот 14-годишен син бил нападнат од страна на малолетни лица.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.