Ученичка во Куманово вчера со нож ранила свој соученик.

Во СВР Куманово вчера во 16.30 часот е пријавено дека во болницата во Куманово со повреди од остар предмет е однесен малолетник од Куманово. По преземени мерки е утврдено дека тој е повреден во средно училиште од малолетна ученичка во училиштето – информираат од МВР.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.