Вечерва се случило убиство во скопската населба Тафталиџе, објави „Алфа“.

Како што дознава „Алфа“ семејната расправија меѓу зет и шура завршила трагично.

Според првичните информации полицијата го упасила напаѓачот кој е во полициска станица.

извор: Алфа

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.