Жител на Липково починал, откако бил прободен со нож, соопшти вечерва кумановската полиција.

Вечерва, околу 18:45 во сeло Липково пронајден е прободен со нож Ј.С.(1977), кој од здобиените повреди починал. Во врска со случајот приведено е едно лице, соопшти СВР Куманово.

Полицијата работи на расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.