Вчера во 08:05 часот на местото викано „Костурник“, во атарот на селото Речица, полициски службеници го привеле И.А.(21) од с.Арачиново.

При контрола на патничко моторно возило „рено еспејс“ со струмички таблички, кое го управувал И.А., пронајдени се 15 лица мигранти од Бангладеш. Возачот и мигрантите биле приведени во полициска станица за понатамошна постапка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.