„Вчера во 20 часот и 30 минути полициски службеници од СВР Скопје од подрачјето на Бит Пазар ги лишиле од слобода 23-годишниот С.Б. и 18-годишниот Ф.Ш. од Скопје, затоа што при извршен преглед кај нив била пронајдена марихуана.Потоа, 20 минути пред полноќ, полициски службеници од СВР Скопје од подрачјето на Бит Пазар, го лишиле од слобода 25-годишниот Б.С. од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана“, информираат од МВР.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.