Вчера попладне во хотел во Стар Дојран од слобода бил лишен Ј.И.(26) од Авганистан поради незаконски влез во земјава. Тој бил предаден на полициски службеници од Полициска станица Гевгелија за понатамошна постапка.

Нешто подоца и во Битола од слобода било лишено лицето  Р.Б.Ј.(29) од Куба поради незаконско преминување на државната граница и незаконски престој во Р.С.Македонија. Тој бил предаден на полициски службеници од СВР Битола за понатамошна постапка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.