Вчера полициски службеници од СВР Штип ги привелеФ.И.(31) и Р.Д.(41) од Штип, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка кражба“ на подрачјето на Полициската станица Штип, информира полицијата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.