Четириесет и тригодишна жена од тетовското село Копанчин Дол вчера била приведена поради семејно насилство.

Според информациите од полицијата, по вербална расправија, жената со остар предмет го нападнала нејзиниот сопруг.

По целосно расчистување и документирање на случајот, против неа ќе следи соодветен поднесок.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.