Полициски службеници од Оперативен тим – потраги при СВР Скопје, денеска во 11.00 часот на ул.„Васил Ѓорѓов” во Скопје, врз основа на судска наредба, ја лишиле од слобода В.М.(69) од Скопје.

За неа, соопштија од МВР, била распишана Централна потерница за издржување казна затвор од две години. Лицето ќе биде спроведено во казнено-поправна установа за издржување на затворската казна.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.