Вчера околу пладне на Граничен премин „Долно Блаце“, при излез од Република Македонија, од слобода е лишен А.Ш. (30) од село Копачин Дол, тетовско, затоа што истиот евидира во систем со мерка „лиши од слобода“.

Во 14.30 часот А.Ш. е предаден на полициски службеници од СВР Скопје за понатамошна постапка.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.