Скопјанец е уапсен вчера попладне во 18.40 часот во с.Ново Село, скопско.

Како што соопшто МВР, од слобода бил лишен Ј.К.(48) од с.Волково, скопско, поради тоа што немал со себе документ за идентификација ни дозвола за движење, а исто така, се однесувал агресивно кон полициските службеници кои вршеле службени дејства.

По целосното расчистување на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.