Скопјанец на возраст од 28 години бил уапсен на граничниот премин „Табановце“ вчера околу 23 часот.

Како што информираат од МВР, при проверка во евиденцијата била утврдено дека тој се бара за издржување затворска казна.

Скопјанецот бил предаден на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.