Полициски службеници од Радовиш вчера напладне го уапсиле Д.А. (48). Против него била распишана централна потерница поради бегство од Психијатриска болница Негорци.

Во 14.00 часот лицето е предадено во установата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.