На 06.01.2020 во 20.10 часот на Граничен премин „Јажинце“ од слобода бил лишен Џ.Б.(51) од с.Чајле, гостиварско.

При пасошка контрола и проверка било констатирано дека се наоѓа на листата со мерка „Апси“ за сторено кривично дело по член 188 од Кривичниот законик, односно за полов напад врз дете. Подоцна, тој бил предаден на полициски службеници од Полициското одделение Чегране за понатамошна постапка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.