Денеска полициски службеници од Eдиницата за недозволена трговија при СВР Скопје го привеле С.Д.(57) од Скопје, затоа што при претрес во неговиот дом во с.Јурумлери, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени бела прашкаста материја и вага со остатоци од прашкаста материја.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.