Вчеравечер во 23.00 часот во Тетово од полициски службеници од СВР Тетово бил лишен од слобода Ф.В.(32) од Тетово поради тоа што околу 12.00 часот упатувал закани по животот на неговиот 60-годишен татко.

По целосното документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок, велат од МВР.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.