Вчеравечер 20.20 часот на подрачје на Аеродром од полициски службеници од СВР Скопје лишен од слобода е Ј.Ј.(32) од Скопје по претходна пријава дека се самозадоволувал на јавно место пред други лица, соопштија од МВР.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.