Вчера во 14.15 часот во Кочани од полициски службеници од Полициската станица Кочани бил лишен од слобода Ќ.А.(46) од Кочани.

Како што информираат од МВР, околу 12.30 часот во домот на неговата снаа С.А.(41) од Кочани, најпрво вербално, а потоа и физички ги нападнал неа и нејзиниот малолетен син. По овластување на Јавен обвинител извршен е увид и по документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.