Вчеравечер во 23.45 часот, полициски службеници од СВР Тетово на ул.„Благоја Тоска“ во Тетово го лишиле од слобода А.Б.(36) од Тетово, поради тоа што при преглед кај него биле пронајдени неколку шишиња со непозната течност.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.