Денеска (19.09.2021) во 13.00 часот на подрачјето на Ѓорче Петров полициски службеници од Единицата за интервентна полиција го лишија од слобода С.Б.(32) од с.Грчец, скопско. За него била распишана централна потерница за истрага. С.Б. бил приведен во полициска станица за понатамошна постапка.

ТВ21 дознава дека уапсениот е еден наркобосовите кои се бараа со потерница во случајот „Планина“.

Во акцијата пред неколку месеци, беше уапсено 21 лице, сите дилери на дрога, а наркобосовите тогаш избегаа.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.