Во центарот на Скопје е уапсен Турски државјанин осомничен за фалсификување исправи.

На 10.09.2020 во 10.40 часот на Кеј „Димитар Влахов“,поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување исправа“ по член 378 од Кривичниот законик, од слобода бил лишен К.О.(46) од Р.Турција – соопштија од полицијата.

Турскиот државјанин е задржан во полициска станица за понатамошна постапка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.