На 19.02.2021 во 08:40 часот на Граничниот премин „Меѓународен аеродром“-Скопје, за излез од Република Македонија, бил лишен од слобода О.Ј.(63) од Република Tурција поради постоење основи на сомнение дека приложил фалсификуван негативен ПСР тест.

Тој бил предаден на полициски службеници од Регионалниот Центар за Гранични работи Север за понатамошна постапка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.