Ноќеска околу 04 часот на Граничниот премин „Деве Баир“, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело фалсификување на исправа – зелена карта, од слобода бил лишен С.Ј. (56) од Република Турција, кој управувал товарно моторно возило „рено“ и полуприколка со турски национални ознаки.

С.Ј. бил предаден на полициски службеници од Полициската станица Крива Паланка за понатамошна постапка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.