Вчера попладне на Граничниот премин Табановце, при пасошка контрола било констатирано дека патната исправа на О.И. (31) од Турција била фалсификувана.

Лицето било приведено во СВР Куманово за понатамошна постапка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.