Триесет и тригодишен државјанин на Турција (Ш.Ч.), со привремен престој во селото Канатларци, Прилепско, пријавил напад.

Според информациите од полицијата, тој вчера околу 12.30 часот на улицата Прилепски бранители, по претходно случена сообраќајна незгода, бил физички нападнат од две лица.

Од МВР велат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.