Владимир Туфегџиќ на сојот фејсбук профил напиша дека во Србија Владата дозволила судењата да се одвиваат он-лајн.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.