Тројца вооружени напаѓачи влетале во златара во Прилеп

Околу 8:30 часот изутрината во центарот на Прилеп се случил вооружен грабеж, кога тројца вооружени напаѓачи насилно влегле во златарницата … Продолжи со читање Тројца вооружени напаѓачи влетале во златара во Прилеп