Вчера попладне во тетовското село Горно Палчиште, запрено е патничко возило „Мицубиши“ со тетовски регистарски таблици, што го управувал 24 – годишниот тетовец А.Р, а во кое се наоѓале и А.Р. (23) и Ф.С. (22), исто така од Тетово.

При преглед на возилото пронајдена е марихуана.

Тројцата се лишени од слобода и задржани во Полициската станица Тетово.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.