Синоќа околу 20 часот во Полициската станица Карпош, М.В. (18) пријавил дека истиот ден околу 18 часот во средното училиште „Здравко Цветковски“ во Скопје бил физички нападнат од неговите соученици П.К., К.П. и Ф.И.

Се работи на расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.