На 14.12.2019 во 01,00 часот на автопатот Табановце-Скопје, полициски службеници од СВР Куманово ги лишиле од слобода Ј.И.А.Г.(39), А.П.М.(36) и Л.А.Р.Л.(25), сите од Шпанија бидејќи не поседувале соодветни документи за идентификација.Тие биле предадени на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.