На булевар „Никола Карев“, кај Транспортниот центар во Скопје, денеска околу 14 часот се случила сообраќајна несреќа меѓу „ауди“ со бугарски регистарски ознаки, „пежо“ со скопски и автобус на ЈСП.

Во несреќата се повредени три лица, едно од „аудито“ и две од „пежото“, кои се пренесени во Клинички центар „Мајка Тереза“.

На местото на несреќата извршен е увид од СВР Скопје.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.