Ноќеска во 04.45 часот во СВР Охрид било пријавено дека во близина на населбата Пештани бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу С.Д.(75) од една и М.Ѓ.(77) и А.Ѓ.(75), од друга страна, сите од Скопје.

По целосно документирање на случајот против лицата ќе биде поднесен соодветен поднесок, соопшти Министерството за внатрешни работи.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.