Меѓу повредените 30-ина лица од вчерашната автобуска несреќа кај местото Ласкарци се тројца вработени во ЕВН, објави „Макфакс“.

Меѓу нив е и портпаролката на ЕВН од Гостивар, Вјоса Селими, која има фрактура на рамото и е во добра добра состојба.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.