Синоќа околу 22 часот во Полициско одделение Жеровјане, биле лишени од слобода Р.А. (21), И.А. (20) и Ч.Б. (19) сите од Тетово. Кај нив во с. Стенче, тетовско при преглед на патничко моторно возило со тетовски регистарски ознаки управувано од Р.А. во кое како сопатници биле И.А. и Ч.Б., била пронајдена и одземена марихуана.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.