Синоќа околу 22 часот од страна на патролен тим од Граничен премин “Богородица”, при нелегално преминување на државната граница од Р. Грција во Р. Македонија, а со намера да продолжат преку Р. Македонија за Р. Албанија, биле откриени и приведени лицата Л.К. (35), С.А.  (45) и Н.З. (22) сите државјани на Р. Албанија.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.