30 пропадници на Армијата се испратени на терен во Кочани, посочуваат од Армијата на Македонија за ТВ21.
Тие во координација со противпожарната бригада, ќе интервенираат во гаснење на огнената стихија која го зафати градот Кочани.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.