Tриесет и две лица не ја почитувале забраната за движење во изминатото деноноќие, соопшти МВР.

Во текот на изминатото деноноќие пак на територијата на Република Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 564 прекршоци.

МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.