Три лица се тешко повредени во сообраќајка во Штип. Од МВР информираат дека на местото на несреќата бил извршен увид и се утврдуваат причините за несреќата.

На 04.12.2020 во 20:10 часот било пријавено дека во Штип на ул.„Брегалничка” се случила сообракајна незгода помеѓу патничко возило „форд мондео”, управувано од 35-годишниот Д.И. од Штип и патничко возило „ауди а3″, управувано од 51-годишниот Ѓ.Н. од Штип, и двете со штипски регистарски ознаки.

Во незгодата, со тешки телесни повреди се здобил Ѓ.Н., а со телесни повреди се здобиле Д.И. и уште еден сопатник од возилото „ауди”, А.Б.(37) од Штип, констатирани во Клиничката болница Штип.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.